fbpx

VÝHODY KRTKODOMU

Prečítajte si výhody bývania v dome postavenom podľa konceptu Krtkodom. Ak si vyberiete naše riešenie, budete mať ekologický dom s množstvom prirodzeného svetla v dome, ktoré vám šetrí náklady – je to ergeticky pasívny dom.

Vďaka vyváženej vlhkostnej klíme a teplote bez kúrenia či chladenia +-3°C počas celého roka získate viac času pre seba a rodinu. V krtkodome len prikurujete a zabudnete aj na prechladnutie v lete.

Deti budú zdravé celý rok. Prírodné materiály udržujú vyváženú vlhkosť a výbornú akustiku.
Chráňte životné prostredie vďaka minimu odpadu a zelenej streche. Zisťujeme ekologickú stopu, používame Life Cycle Assesement (LCA).

Bezpečnosť ako priorita. Dom krytý zemou spĺňa najnáročnejšie štandardy. Je 100% útočisko. Krtkodom, ktorý Vašu rodinu ochráni pred nepriazňou počasia a minimalizuje bezpečnostné hrozby.

Krtkodom je takmer bezúdržbový. Údržba ako na byte, život ako v dome. Získate viac času pre životné zážitky. Životnosť krtkodomu presahuje 100 rokov bez akýchkoľvek váčších a nákladnejších generálnych opráv.

Účty za elektriku sú oveľa menšie alebo žiadne, môžete mať vlastnú slnečnú fotovoltaickú elektráreň. Účty za vodu a kanalizáciu sú nízke alebo nulové, môžete mať vlastnú vodu aj koreňovú čističku.

Krtkodom má veľmi nízku spotrebu paliva na vykurovanie, palivo sa dá zohnať prakticky všade. Opravy a údržbu zvládnete vlastnými silami a oslobodíte sa od technológií a servisných technikov.

Zelená strecha, pasívny dom
luxusný dizajn dúm

Výhody overené reálnym bývaním.

Krtkodom je zemou krytý dom, ktorý vám zabezpečí nízke náklady na prevádzku a bude udržateľný. Je to moderné bývanie pre kvalitný život. Realizovaný v energeticky pasívnom alebo sebestačnom štandarde.

Krtkodom je premyslený systém zameraný na šetrenie energií, ktorý neustále zdokonaľujeme. Pre dosiahnutie požadovanej kvality je klientom k dispozícii tím projektantov, ktorí kontrolujú realizáciu a konzultujú požadované zmeny.

Stabilné vnútorné prostredie s teplotami od 21°C do 24°C a to aj pri vonkajších teplotách od -25°C do +42°C dosahuje krtkodom vďaka zemnej batérii. Krtkodom vás oslobodí od techniky ako je tepelné čerpadlo, rekuperácia či klimatizácia. Krtkodome stačí prikurovať len 90 dní v roku. V bežnom dome sa kúri 210 dní. Podľa skúseností klientov budú vaše deti celoročne zdravé. Doktori potvrdzujú, že vyvážená klíma a vlhkosť po celý rok prospieva imunite.

Či je krtkodom postavený na rovine, alebo vo svahu, v horách či pri mori, všade dokáže stabilizovať svah, ale aj vlhkosť a teplotu v bezprostrednom okolí domu. Vďaka pozitívnej CO2 stope vyhovuje certifikcii LCA (Life Cycle Assessement). Vyberte si aj vy ekologický dom a bývajte obklopení prírodou.

Chcete viac informácií?

Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky.

Chcete obhliadku?

Prejdite sa naživo po skutočnom krtkodome.