VÝHODY KRTKODOMU

Výhody bývania v dome postavenom podla konceptu Krtkodom.

POHODLIE

Interiér krtkodomu je tepelne stabilný, dom si udržuje príjemnú vnútornú teplotu po celý rok, i počas tej najtuhšej zimy, keby ste v krtkodome vôbec nekúrili, nikdy nezamrznete.

POHODLIE

Pohodlie v Krtkodome sa nedá merať ani porovnať. Je výnimočné. To ticho v dome si zamilujete.

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnosť ako priorita. Žiadny dážď, krúpy ani sneh neprenikne do krtkodomu. Dom má dvojitú ochranu proti zrážkam, zrážky spoľahlivo zadrží najprv hrubá vrstva zeminy okolo domu a potom hydroizolácia.

BEZPEČNOSŤ

Dom krytý zeminou spĺňajúci najnáročnejšie štandardy je 100% útočisko. Krtkodom, ktorý Vašu rodinu ochráni pred nepriazňou počasia a minimalizuje bezpečnostné hrozby.

NÍZKONÁKLADOVOSŤ

Účty za elektriku sú oveľa menšie alebo žiadne, môžete mať vlastnú slnečnú fotovoltaickú elektráreň. Účty za vodu a kanalizáciu sú nízke alebo nulové, môžete mať vlastnú vodu aj kanalizáciu.

NÍZKONÁKLADOVOSŤ

Minimálna údržba, minimálne prevádzkové náklady a maximálna efektívnosť robia z Krtkodomu ideálne riešenie pre ľudí hľadajúcich efektívne ale zároveň luxusné bývanie.

ÚDRŽBA/ŽIVOTNOSŤ

Zanedbateľné náklady na údržbu a opravy, krtkodom je takmer bezúdržbový. Životnosť krtkodomu presahuje 100 rokov bez akýchkoľvek váčších a nákladnejších generálnych opráv.

ÚDRŽBA/ŽIVOTNOSŤ

Minimálna životnosť krtkodomu je odhadovaná na minimálne 100! rokov pri minimálnej údržbe. Špičkové technické riešenie pretrvá generácie a je Vašou najlepšou rodinnou investíciou.

EKO FRIENDLY

Použité prírodné stavebné materiály majú priaznivý vplyv na vlhkostný režim v dome a akustiku v interiéri. Počas výstavby a užívania domu nevzniká odpad zaťažujúci životné prostredie.

EKO FRIENDLY

Pri tvorbe konceptu krtkodomu sme prihliadali aj na jeho ekologický potenciál. Vďaka tomu je krtkodom priateľský k životnému prostrediu viac než akékoľvek štandardné riešenie.

SEBESTAČNOSŤ

Krtkodom má veľmi nízku spotrebu paliva na vykurovanie, palivo sa dá zohnať prakticky všade. Opravy a údržbu zvládnete vlastnými silami a závislosť na technológiách je minimálna.

SEBESTAČNOSŤ

Maximálna efektívnosť, maximálny luxus, maximálne využitie zdrojov, to všetko je riešenie krtkodom pri trhovo porovnateľných investíciách. Sloboda fungovania je už len čerešničkou na torte kvality bývania v krtkodome.

Výhody overené reálnym bývaním.

Krtkodom je zemou krytý dom. Je to moderné bývanie, plne vybavený dom pre kvalitný život. Krtkodom dosahuje energetické parametre takmer nulového domu so zelenou strechou.

Krtkodom je premyslený systém zameraný na úspornosť a účelnosť, ktorý neustále zdokonaľujeme. Je to úzko previazaný a spolupracujúci systém, v ktorom zákazníkom požadované zmeny je potrebné konzultovať s projektantom.

Stabilné vnútorné prostredie je určite tou najvýraznejšou výhodou zemou krytého domu. Vďaka tomu sa v ňom dá po celý rok jednoducho a s minimálnymi nákladmi udržať príjemná vnútorná klíma. Používanie komerčných služieb monopolných dodávateľov (elektrika, plyn, voda a kanalizácia) je minimálne alebo žiadne.

Krtkodom môže byť postavený vo väčšine lokalít a vo väčšine podnebí. Keďže takýto dom zároveň zastabilizuje svah, je ideálnym riešením aj do kopcovitého terénu.

Chcete viac informácií?

Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky.

Chcete obhliadku?

Prejdite sa naživo po skutočnom krtkodome.