fbpx

VÝHODY KRTKODOMU

Výhody bývania v dome postavenom podľa konceptu Krtkodom.

POHODLIE

Vďaka vyváženej vlhkostnej klíme a teplote bez kúrenia či chladenia +-3°C počas celého roka získate viac času pre seba a rodinu. V krtkodome len prikurujete a zabudnete aj na prechladnutie v lete.

POHODLIE

Pohodlie v Krtkodome sa nedá merať ani porovnať. Je výnimočné. To ticho v dome si zamilujete.

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnosť ako priorita. Aj počas dažďa, krupobitia či snehovej kalamity budete v krtkodome pokojne spať. Dom má dvojitú ochranu proti vode: zeminu, ktorá vodu zadrží a hydroizoláciu so životnosťou ako betón.

BEZPEČNOSŤ

Dom krytý zeminou spĺňajúci najnáročnejšie štandardy je 100% útočisko. Krtkodom, ktorý Vašu rodinu ochráni pred nepriazňou počasia a minimalizuje bezpečnostné hrozby.

NÍZKONÁKLADOVOSŤ

Účty za elektriku sú oveľa menšie alebo žiadne, môžete mať vlastnú slnečnú fotovoltaickú elektráreň. Účty za vodu a kanalizáciu sú nízke alebo nulové, môžete mať vlastnú vodu aj kanalizáciu.

NÍZKONÁKLADOVOSŤ

Minimálna údržba, minimálne prevádzkové náklady a maximálna efektívnosť robia z Krtkodomu ideálne riešenie pre ľudí hľadajúcich efektívne ale zároveň luxusné bývanie.

ÚDRŽBA/ŽIVOTNOSŤ

Zanedbateľné náklady na údržbu a opravy, krtkodom je takmer bezúdržbový. Životnosť krtkodomu presahuje 100 rokov bez akýchkoľvek váčších a nákladnejších generálnych opráv.

ÚDRŽBA/ŽIVOTNOSŤ

Minimálna životnosť krtkodomu je odhadovaná na minimálne 100! rokov pri minimálnej údržbe. Špičkové technické riešenie pretrvá generácie a je Vašou najlepšou rodinnou investíciou.

EKO FRIENDLY

Deti budú zdravé celý rok. Prírodné materiály udržujú vyváženú vlhkosť a výbornú akustiku.
Chráňte životné prostredie vďaka minimu odpadu a zelenej streche.

EKO FRIENDLY

Pri tvorbe konceptu krtkodomu sme prihliadali aj na jeho ekologický potenciál. Vďaka tomu je krtkodom priateľský k životnému prostrediu viac než akékoľvek štandardné riešenie.

SEBESTAČNOSŤ

Krtkodom má veľmi nízku spotrebu paliva na vykurovanie, palivo sa dá zohnať prakticky všade. Opravy a údržbu zvládnete vlastnými silami a závislosť na technológiách je minimálna.

SEBESTAČNOSŤ

Maximálna efektívnosť, maximálny luxus, maximálne využitie zdrojov, to všetko je riešenie krtkodom pri trhovo porovnateľných investíciách. Sloboda fungovania je už len čerešničkou na torte kvality bývania v krtkodome.

Zelená strecha, pasívny dom
luxusný dizajn dúm

Výhody overené reálnym bývaním.

Krtkodom je zemou krytý dom, ktorý vám zabezpečí nízke náklady na prevádzku a bude udržateľný. Je to moderné bývanie pre kvalitný život. Realizovaný v energeticky pasívnom alebo sebestačnom štandarde.

Krtkodom je premyslený systém zameraný na šetrenie energií, ktorý neustále zdokonaľujeme. Pre dosiahnutie požadovanej kvality je klientom k dispozícii tím projektantov, ktorí kontrolujú realizáciu a konzultujú požadované zmeny.

Stabilné vnútorné prostredie s teplotami od 21°C do 24°C a to aj pri vonkajších teplotách od -25°C do +42°C dosahuje krtkodom vďaka zemnej batérii. Krtkodom vás oslobodí od techniky ako je tepelné čerpadlo, rekuperácia či klimatizácia. Krtkodome stačí prikurovať len 90 dní v roku. V bežnom dome sa kúri 210 dní. Podľa skúseností klientov budú vaše deti celoročne zdravé. Doktori potvrdzujú, že vyvážená klíma a vlhkosť po celý rok prospieva imunite.

Či je krtkodom postavený na rovine, alebo vo svahu, v horách či pri mori, všade dokáže stabilizovať svah, ale aj vlhkosť a teplotu v bezprostrednom okolí domu. Vďaka pozitívnej CO2 stope vyhovuje certifikcii LCA (Life Cycle Assessement). Vyberte si aj vy ekologický dom a bývajte obklopení prírodou.

Chcete viac informácií?

Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky.

Chcete obhliadku?

Prejdite sa naživo po skutočnom krtkodome.