fbpx
In: Nezaradené

Ako dlho vydrží človek či rastliny a zvieratá bez vody? Voda znamená život. A tak je prvoradým prvkom pri hľadaní sebestačného života. Človek vydrží bez vody len 5 dní (niektoré zdroje udávajú 10 dní). Pre Krtkodom sme pripravili kompletné riešenie starostlivosti o vodu.

  1. – vodu zadržiavame v zemine okolo domu
  2. – čistú vodu nedovážame z veľkej diaľky, ale čerpáme priamo na pozemku
  3. – použitú vodu čistíme na mieste v koreňovej čističke odpadových vôd
  4. – vyčistená voda je tak čistá, že ju môžme vypúšťať priamo na pozemku

Kvalitu vody zaručuje dodávateľ na výstupe z jeho zariadenia do verejného vodovodu (medzi tým sú kilometre potrubia s otáznou čistotou). Nie však na vodovodnej prípojke u Vás doma. Už ste určite skúsili vodu v starších obciach, je chutnejšia. V potrubí je totiž život. Len neviem, či tento typ života chceme vo vode na pitie. Nie, netreba robiť paniku, vo vode sa sleduje hladina chlóru, aby sme mali zaručenú čistú vodu a neotrávili sa. Slovensko má kvalitnú vodu. Na 80% územia Slovenska je tak veľmi čistá voda, že je našou povinnosťou ju chrániť.

S Krtkodomom ste pripravení na budúcnosť. Vlastná studňa však nestačí. Vodu treba ešte vyčistiť. Odborníci z firmy Asio Vám radi pomôžu s vyčistením vody. Postačí priniesť, alebo objednať rozbor vody. Podľa výsledkov rozboru Vám odborníci z Asio navrhnú účinné čistenie vody podľa Vašich potrieb.

Nie len brať, ale aj dávať. S koreňovou čističkou odpadových vôd viete spotrebovanú vodu vyčistiť a vypustiť späť do prírody na finálne dočistenie, aby ste mali z čoho čerpať. Vyústenie koreňovej čističky odpadových vôd musí byť ďalej od ochranného okruhu studne, čo je 10m. Moderná koreňová čistička vyčistí vodu tak, že nepoznáte rozdiel od vody z potoka.

Treba zdôrazniť, že voda je cenná. Mať vlastný zdroj vody, vlastné čistenie vody a zadržiavať vodu nie je o cene. Je o komforte a sebestačnosti.