fbpx

01. ÚSPORA JE ZÁKLAD

V Krtkodome pre vás robíme dlhodobé merania, aby sme zistili, kde môžete ušetriť. Pôvodný systém vykurovania Krtkodomu_I bol založený na solárnych paneloch a piecky s teplovodným výmenníkom.

Ak máte dosť veľký pozemok a nasadíte si 40 rýchlorastúcich Paulownií, budete vo vykurovaní sebestační.

No pri spotrebe €180 / rok za naštiepané drevo sa na malej spotrebe vráti investícia do drahšieho vodného podlahového kúrenia za dlhú dobu.

02. JEDNODUCHÝ SYSTÉM KÚRENIA

Na základe výsledkov merania a skúseností majiteľov ponúkame jednoduchší systém kúrenia. Prečo?  Tak ako najlacnejšia energia je tá, ktorú nepotrebujete, tak aj najlacnejšie kúrenie je to, ktoré nepotrebujete.

Keďže Krtkodom potrebuje len dokurovať, inštalujeme len minimum techniky a aj tá je veľmi jednoduchá (Krtkodom je možné vykúriť s 3-4prm dreva za rok).

Systém kúrenia Krtkodomu_II obsahuje:

  1. piecku na drevo, či brikety, bez výmenníka, s najmenším dostupným výkonom do 7kW
  2. elektrické sálavé panely zavesené na strope
  3. zásobníkový ohrievač na vodu v kúpeľni a prípadne prietokový ohrievač v kuchyni

Systém kúrenia Krtkodomu_II má viacero výhod, predovšetkým je lacný na inštaláciu. No okrem toho, máte piecku funkčnú aj bez elektrického prúdu. Aj keby ste neprikladali do piecky, sálavé panely sa postarajú o tepelnú pohodu.

03. EFEKTÍVNE VYUŽITIE ZDROJOV

Skúsenosti hovoria, že ľudia kúria v piecke vždy, keď je vonku zima alebo sychravo. Vtedy dom nemá odkiaľ získať teplo, resp. počas dažďa teplo stráca. Pieckou či krbom sa dá naakumulované teplo v Krtkodome doplniť. Sálavé panely sú v dome len pre istou a pre maximálne pohodlie.

Aj keď Krtkodom nie je perpetuum mobile, počas pekných, slnečných dní nepotrebuje piecku, ani sálavé panely.

Výsledky merania ukázali, že Krtkodom potrebuje na vykurovanie len 1/4 z celkovej elektrickej energie potrebnej pre PC, svietenie, či varenie, kúrenie.

Pôvodný systém kúrenia Krtkodomu_I je stále možné inštalovať.

Minimum energie, maximum úžitku

NAŠE REALIZÁCIE

Pozrite si naše už zrealizované projekty.
null

KRTKODOM KAVEČANY

Máme severo-západný svah a chceli sme Krtkodom. Netušili sme, že Krtkodom môže mať fasádu z dvoch strán. Máme súkromie, aj preslnený dom.

null

KRTKODOM ZEMPLÍN

Chceme dom, s ktorým budeme sebestační. Kde budeme vedieť dopestovať zeleninu aj v zime. Chceme dom, o ktorý bude ľahká starostlivosť.

null

KRTKODOM POD LESOM

Po dlhom uvažovaní sme si vybrali práve Krtkodom pod lesom, pretože spĺňa naše dve rozhodujúce požiadavky a tými sú sebestačnosť a pohodlie.