fbpx

01. PREČO JE VÝHODNÉ MAŤ ENERGETICKY ÚSPORNÝ DOM

Ľudia najčastejšie stavajú domy podľa dizajnu a nie podľa účelu. Potom dostanú účet za náklady na bývanie a musia si siahnuť hlboko do vrecka. Napriek tomu ľudia nekladú dôraz na energetickú úsporu svojich domovov, čo je nepochopiteľné.

ČO NEDOKÁŽEME OVPLYVNIŤ

Neustály rast cien energií

Šplhajú sa tak rýchlo aj príjmy obyvateľstva? Pravidelne sa stretávame s majiteľmi domov, ktorí si nikdy neuvedomili skutočné náklady na vykurovanie a chladenie svojho domova.

Vyššie dane z nehnuteľností

Do budúcnosti sa môže veľmi ľahko stať, že energeticky menej úsporné domy budú platiť vyššie dane z nehnuteľností, čím vzrastú majiteľom domov náklady na bývanie ešte viac.

Riziko výpadku elektriny

V dôsledku výpadku energií hrozí, že klasický dom je prakticky neobývateľný, v lete je prehriaty a v zime v ňom zamrznete.

Domy sú stále drahšie a technicky náročnejšie

Pokrok sa zastavil na „nulových“ domoch a technici nevedia ako znížiť energetickú náročnosť za rozumnú cenu. Domy používajú komplikované technické zariadenia s rizikom poruchy.

ČO DOKÁŽEME OVPLYVNIŤ

Cenu domu v budúcnosti

Dom s nízkymi nákladmi na bývanie bude mať vyššiu hodnotu predaja ako dom, v ktorom si z finančných dôvodov sotva dovolíte udržať pohodlie a komfort.

Chyby budov

Možno pekne nadizajnovaný dom dokáže zvýšiť cenu domu, ale čo z toho, keď sa v ňom v lete idete uvariť a za vykurovanie sa neviete doplatiť účtov.

Krtkodom znižuje energetickú náročnosť vysoko účinným prírodným spôsobom. S rastúcimi nákladmi na bývanie vždy výrazne ušetríte na nižšej spotrebe energií. Poteší vás rýchla návratnosť vloženej investície.

02. JEDNODUCHÝ SYSTÉM KÚRENIA

Na základe výsledkov merania a skúseností majiteľov ponúkame jednoduchší systém kúrenia. Prečo?  Tak ako najlacnejšia energia je tá, ktorú nepotrebujete, tak aj najlacnejšie kúrenie je to, ktoré nepotrebujete.

Keďže Krtkodom potrebuje len dokurovať, inštalujeme len minimum techniky a aj tá je veľmi jednoduchá (Krtkodom je možné vykúriť s 3-4prm dreva za rok).

Systém kúrenia Krtkodomu_II obsahuje:

  1. piecku na drevo, či brikety, bez výmenníka, s najmenším dostupným výkonom do 7kW
  2. elektrické sálavé panely zavesené na strope
  3. zásobníkový ohrievač na vodu v kúpeľni a prípadne prietokový ohrievač v kuchyni

Systém kúrenia Krtkodomu_II má viacero výhod, predovšetkým je lacný na inštaláciu. No okrem toho, máte piecku funkčnú aj bez elektrického prúdu. Aj keby ste neprikladali do piecky, sálavé panely sa postarajú o tepelnú pohodu.

03. EFEKTÍVNE VYUŽITIE ZDROJOV

Skúsenosti hovoria, že ľudia kúria v piecke vždy, keď je vonku zima alebo sychravo. Vtedy dom nemá odkiaľ získať teplo, resp. počas dažďa teplo stráca. Pieckou či krbom sa dá naakumulované teplo v Krtkodome doplniť. Sálavé panely sú v dome len pre istou a pre maximálne pohodlie.

Aj keď Krtkodom nie je perpetuum mobile, počas pekných, slnečných dní nepotrebuje piecku, ani sálavé panely.

Výsledky merania ukázali, že Krtkodom potrebuje na vykurovanie len 1/4 z celkovej elektrickej energie potrebnej pre PC, svietenie, či varenie, kúrenie.

Pôvodný systém kúrenia Krtkodomu_I je stále možné inštalovať.

Minimum energie, maximum úžitku

NAŠE REALIZÁCIE

Pozrite si naše už zrealizované projekty.
null

KRTKODOM KAVEČANY

Máme severo-západný svah a chceli sme Krtkodom. Netušili sme, že Krtkodom môže mať fasádu z dvoch strán. Máme súkromie, aj preslnený dom.

null

KRTKODOM ZEMPLÍN

Chceme dom, s ktorým budeme sebestační. Kde budeme vedieť dopestovať zeleninu aj v zime. Chceme dom, o ktorý bude ľahká starostlivosť.

null

KRTKODOM POD LESOM

Po dlhom uvažovaní sme si vybrali práve Krtkodom pod lesom, pretože spĺňa naše dve rozhodujúce požiadavky a tými sú sebestačnosť a pohodlie.