fbpx

01. KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE

Dom je tvorený ako škrupina, aby bol čo najstabilnejší a ochránil vás a váš majetok. Krtkodom je pasívny dom, ktorý využíva najmodernejšie stavené materiály.

Vnútorné priečky pre dom nie sú nosné. Môžu byť teda tvorené z akéhokoľvek materiálu a typu. Dôležité je dbať len na to, aby boli priečky a okná zabudované v správnom čase výstavby pre čo najlepší výsledný efekt.

02. MATERIÁLY

Použité materiály závisia od dvoch zásadných bodov:

  1. Miesta stavby a dostupnosti daných materiálov v mieste stavby, prípadne podmienok pozemku.
  2. Voľby majiteľa.

Nie je vhodné skombinovať všetko (či už z cenového hľadiska, alebo konštrukčných podmienok.), no kombinácií je možných viac. Stále viac klientov žiada použitie čo najväčšieho podielu prírodných materiálov. Vedia, že dostanú zdravšie bývanie pre svoje deti.

03. IZOLÁCIA

Potrebu večnej hydroizolácie rieši bentonitová izolácia. Bentonit v styku s vodou napučí a utesní tak priestor. Alebo kryštalická izolácia do betónu rovnako utesní betón.

Takáto izolácia potom vydrží rovnako dlho ako betón samotný.  Z vnútornej strany sa dá izolovať dom stierkovými izoláciami, striekanými, fóliovými. Všetky aplikovateľné a opraviteľné zvnútra. Naše ekologické domy sú vodeodolné a trvácne

Potrebu tepelného zaizolovania a drenáže podlahy rieši penové sklo, či liapor (vypálený íl).

04. STAVEBNÉ TECHNOLÓGIE

Potrebu udržateľnej architektúry rieši drevo-betónový strop. Drevo s betónom spojené pre lepšiu únosnosť. Betónová vrstva je realizovaná na stavbe v hrúbkach 10-15cm.

Potrebu 100-ročnej výdrže stavby realizujeme z masívneho betónu. Tento variant je na ústupe pred prírodnými materiálmi (aj prírodné materiály vedia vydržať výrazne viac ako 50 rokov.)

Potrebu rýchlej výstavby rieši drevená prefabrikovaná výstavba spolu s betónovými prefabrikátmi použitými v styku so zeminou.

Potrebu jednovrstvovej fasády rieši napríklad tepelno-izolačná pálená tehla. Alebo výplňová izolácia (drevovlánkité dosky, slama, ovčia vlna) v drevenom rošte.

Potrebu regulácie vlhkosti v dome rieši použitie prírodných materiálov ako je drevovláknitá izolácia, ovčia vlna, konopná izolácia, hlinená omietka či stena z nepálenej hliny, drevo.

Potrebu prípadného rozšírenia domu rieši otvorená nosná konštrukcia domu krytého zemou. Priečky sa dajú premiestniť a tak upraviť dom pre novú funkciu.

Hlinená omietka pre reguláciu vlhkosti, drevené stropné trámy pre teplé sálanie a príjemné prostredie

Stavebná konštrukcia

pasívny dom so zelenou strechou krtkodom zemplín

Najmodernejšie stavebné postupy

NAŠE REALIZÁCIE

Pozrite si naše už zrealizované projekty.
null

KRTKODOM KAVEČANY

Máme severo-západný svah a chceli sme Krtkodom. Netušili sme, že Krtkodom môže mať fasádu z dvoch strán. Máme súkromie, aj preslnený dom.

null

KRTKODOM ZEMPLÍN

Chceme dom, s ktorým budeme sebestační. Kde budeme vedieť dopestovať zeleninu aj v zime. Chceme dom, o ktorý bude ľahká starostlivosť.

null

KRTKODOM POD LESOM

Po dlhom uvažovaní sme si vybrali práve Krtkodom pod lesom, pretože spĺňa naše dve rozhodujúce požiadavky a tými sú sebestačnosť a pohodlie.