fbpx

SPOJENIE TECHNOLÓGIÍ A PRÍRODY

Krtkodom je jediné riešenie bývania, ktoré v sebe dokáže spojiť trvalo udržateľné bývanie v úzkom prepojení s prírodou a využiť pri tom najmodernejšie stavebné technológie.

Materiály a konštrukcia

Dom je tvorený ako škrupina, aby bol čo najstabilnejší a ochránil vás a váš majetok. Vnútorné priečky nie sú nosné. Môžu byť teda tvorené z akéhokoľvek materiálu a typu.

Trieda A1 - graf spotreby

Krtkodom aj bez tepelného čerpadla či rekuperácie dokáže byť energeticky pasívny (A1 je základom A0 dosiahne pri zabudovaní fotovoltických panelov).

Svetlo v krtkodome

Množstvo svetla v interiéri si môžte zvyšovať podľa chuti. Orientácia domu prevažne na južnú stranu je len výhodou. Zvyšuje sa množstvo svetla a prijatého tepla.

Pôdorys krtkodomu

Okná len na jednu stranu. Sokratove usporiadanie domu sa všetci snažíme už stáročia dosiahnuť.

Vykurovanie krtkodomu

Jednoduchosť je základ. Systém kúrenia obsahuje solárne panely pre letnú sezónu, krb s výmenníkom na vodu na zimu a ako rezervu máme elektrickú špirálu v zásobníku.

Vetranie a chladenie

Krtkodom chladenie nepotrebuje. Vďaka masívnej konštrukcii a teplote v okolitej zemine okolo 10°C je nemožné prehriať dom.

Chcete viac informácií?

Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky.

Chcete obhliadku?

Prejdite sa naživo po skutočnom krtkodome.

KRTKODOM JE ŠPIČKA MODERNÉHO STAVEBNÍCTVA

Krtkodom je trvalo udržateľné riešenie bývania, ktoré spĺňa najnáročnejšie štandardy moderných stavebných technológií. Spojenie prírody, luxusu a stavebníctva nebolo nikdy na vyššej úrovni.

MATERIÁLY A KONŠTRUKCIE

Stále viac klientov žiada použitie čo najväčšieho podielu prírodných materiálov. Vedia, že dostanú zdravšie bývanie pre svoje deti. A čo vy?

MATERIÁLY A KONŠTRUKCIE

Pohodlie v Krtkodome sa nedá merať ani porovnať. Je výnimočné. To ticho v dome si zamilujete.

TRIEDA A1 - GRAF SPOTREBY

Krátka vykurovacia sezóna v Krtkodome sa Vám zapáči. Bez klimatizácie, bez tepelného čerpadla. Stačí piecka a v dome bude príjemná teplota v interiéri.

TRIEDA A1 - GRAF SPOTREBY

Takto úsporný vie byť jedine Krtkodom. Energetická trieda A1 – pasívny dom.

SVETLO V KRTKODOME

Podľa normy musíte mať v dome plochu okien minimálne 10% z podlahovej plochy. Priemer v krtkodomoch je 15%, čo ich radí medzi výrazne lepšie osvetlené, než je bežné domy.

SVETLO V KRTKODOME

Množstvo svetla v interiéri si môžte zvyšovať podľa chuti. Orientácia domu prevažne na južnú stranu je len výhodou. Zvyšuje sa množstvo svetla a prijatého tepla. Slnko v našich zemepisných šírkach máme z juhu.

PÔDORYS KRTKODOMU

Pri krtkodomoch máme všetky okná na južné strany orientované. Maximalizujeme tak energetické zisky. Pre oblasť domu, kde je menej svetla, nechávame techniku, šatník, špajzu, chodbu či kúpeľňu.

PÔDORYS KRTKODOMU

Princíp domu pochádza z gréckeho megarónu (teda veľkého hlavného priestoru domu. Akési srdce domu) s predsieňou (3). Je akýmsi prechodným medzipriestorom. Jeho funkcia je v lete ochrániť vnútorný priestor od slnečných lúčov.

VYKUROVANIE KRTKODOMU

Systém kúrenia je postavený na jednoduchosti. Systém obsahuje piecku, stropné sálavé panely a zásobníkový ohrievač úžitkovej vody. S jednoduchou údržbou zabudnete na číslo servisu.

VYKUROVANIE KRTKODOMU

Vykurovanie je zabezpečené primárne cez piecku (3-4prm / sezónu). Sálavé panely sú len zálohou. Možnosť inštalovania nižšej podlahy (menej materiálu, nižšia cena).

VETRANIE A CHLADENIE

Krtkodom je primárne navrhnutý bez klimatizácie, pretože nie je vôbec potrebná. Maximálny komfort zaručuje zemina za domom. Otvorené okno je vítané aj v takmer nulovom krtkodome.

VETRANIE A CHLADENIE

Výmena vzduchu je zaručená bez použitia elektrickej energie. Rekuperácia je vhodná len pre krtkodomy energetickej triedy A0 (nulový dom).