fbpx

SPOJENIE TECHNOLÓGIÍ A PRÍRODY

Krtkodom je jediné riešenie bývania, ktoré v sebe dokáže spojiť trvalo udržateľné bývanie v úzkom prepojení s prírodou a využiť pri tom najmodernejšie stavebné technológie.

Materiály a konštrukcia

Dom je tvorený ako škrupina, aby bol čo najstabilnejší a ochránil vás a váš majetok. Vnútorné priečky nie sú nosné. Môžu byť teda tvorené z akéhokoľvek materiálu a typu.

Trieda A1 - graf spotreby

Krtkodom aj bez tepelného čerpadla či rekuperácie dokáže byť energeticky pasívny (A1 je základom A0 dosiahne pri zabudovaní fotovoltických panelov).

Svetlo v krtkodome

Množstvo svetla v interiéri si môžte zvyšovať podľa chuti. Orientácia domu prevažne na južnú stranu je len výhodou. Zvyšuje sa množstvo svetla a prijatého tepla.

Pôdorys krtkodomu

Okná len na jednu stranu. Sokratove usporiadanie domu sa všetci snažíme už stáročia dosiahnuť.

Vykurovanie krtkodomu

Jednoduchosť je základ. Systém kúrenia obsahuje solárne panely pre letnú sezónu, krb s výmenníkom na vodu na zimu a ako rezervu máme elektrickú špirálu v zásobníku.

Vetranie a chladenie

Krtkodom chladenie nepotrebuje. Vďaka masívnej konštrukcii a teplote v okolitej zemine okolo 10°C je nemožné prehriať dom.

KRTKODOM JE ŠPIČKA MODERNÉHO STAVEBNÍCTVA

Krtkodom je trvalo udržateľné riešenie bývania, ktoré spĺňa najnáročnejšie štandardy moderných stavebných technológií. Spojenie prírody, luxusu a stavebníctva nebolo nikdy na vyššej úrovni.

Krtkodomy využívajú okná ako elegantné solárne kolektory. Plocha okien je až o 50% väčšia, ako požaduje norma. Vďaka množstvu svetla budete častejšie usmiaty.

Pohodlné a maximálne jednoduché vykurovanie je zabezpečené stropnými sálavými panelmi s doplnkovým kúrením v piecke. Krtkodom len prikurujeme. 

Čerstvý vzduch je základnou požiadavkou. Preto sme vylúčili elektrickou energiou poháňanú rekuperáciu. Vždy čerstvý vzduch zabezpečuje pasívne vetranie.

Princíp domu pochádza z gréckeho megarónu (teda veľkého hlavného priestoru domu. Akési srdce domu) s predsieňou. Vychádza zo sokratovho usporiadania domu.

Stále viac klientov žiada použitie čo najväčšieho podielu prírodných materiálov. Vedia, že dostanú zdravšie bývanie pre svoje deti. Ako bonus získate perfekný relax, vďaka tichému domu.

Krátka vykurovacia sezóna v Krtkodome sa Vám zapáči. Bez klimatizácie, bez tepelného čerpadla. Stačí piecka a v dome bude príjemná teplota v interiéri. Energetická trieda A1.

Chcete viac informácií?

Radi Vám zodpovieme všetky Vaše otázky.

Chcete obhliadku?

Prejdite sa naživo po skutočnom krtkodome.