In: KRTKODOM

Máte predstavu o tom, ako funguje práca architekta? Našim cieľom je vaša spokojnosť. Cesta za kvalitným výsledkom prináša množstvo krokov a všetci máme myšlienky, ktoré treba zhmotniť do domu. Radi by sme vám priblížili ako postupujeme pri svojej práci, aby ste mali predstavu o tom, ako vzniká váš vytúžený domček.

Každý náš postup pri práci a prístup k projektom je individuálny. Snažíme sa pochopiť túžby a predstavy klienta tak, aby bola spokojnosť na oboch stranách. Držíme sa istých bodov, na konci ktorých je hotový dom.

Na začiatku našej spolupráce sa chceme dozvedieť, aké sú vaše základné požiadavky. Avšak nie na farbu kuchyne alebo fasády. Spočiatku zisťujeme vaše požiadavky na bývanie a spôsob fungovania. Chceme vedieť či požadujete prírodné materiály alebo to, ako často chcete sedávať na terase či mať priateľov na návšteve. Radi grilujete? Túžite po súkromí alebo chcete spálňu ďalej od detskej izby? Chcete byť sebestační vo výrobe elektriky či pitnej vody?

Dôležitým bodom celého plánovania je inšpirácia fotkou. Máme množstvo dizajnov a tie vám povedia viac ako slová. Najlepšou formou komunikácie pre nás, sú práve skice, kde môžeme spoločne zakresliť, čo sa vám páči. Napríklad oblúk, farba či veľkosť okien. Máme vo zvyku takto pracovať. Len tak najlepšie vidíme to, čo vidíte vy. Vyhýbame sa teda uniformným Krtkodomom.

Po vybratí základných vecí prichádza na rad skicovanie a kreslenie do reálnych rozmerov. Kreslíme jednu predstavu podľa klienta a minimálne jeden náš návrh. Používame to na diskusiu a argumentáciu. Povieme si aké má daný návrh pozitíva prípadne negatíva. Každému sadne niečo iné.

Našimi posednými krokmi v štúdii sú:

  • výber spôsobu vykurovania
  • výber hlavných povrchov (drevo, kameň, omietka, gabiony či betónový oporný múr)
  • výber typu hlavných nosných prvkov

Finále celej štúdie tvorí overenie rozmerov domu a jeho osadenie na pozemok, ďalej oiverenie izieb, reálnej hrúbky stien a celkovej výslednej plochy domu. Bonusom je jednoduchý 3D model, kde vidno aj priestorové rozmery. Krtkodom vám vie ponúknuť 3D virtuálnu prehliadku navrhnutého domčeka.

Po všetkých návrhoch nadväzností v dome je možné hrať s a s dizajnom interiéru. V prípade požiadavky vám vieme ponúknuť takýto návrh cez interiérové štúdiá, s ktorými spolupracujeme.

 

V závere sa dostaneme k podstate celej štúdie, ktorá overí predstavy klienta. Až keď je klient spokojný a pozná pre a proti v danom návrhu domu, môžeme prejsť k projektu pre stavebné povolenie o ktorom vám prinesieme informácie.