fbpx
Obhliadka krtkodomu
In: Design and Build, KRTKODOM

              Kúpa domu je veľká vec. Je to investícia raz, možno dva razy za život pre väčšinu z nás. V katalógoch vyzerá všetko nablískane a pekne. Precítiť atmosféru je potrebné osobne.

 

Podobne ako vy, aj mnohí ďalší záujemci o bývanie v súlade s prírodnými princípmi, riešia typ a formu prírodného domu. Najlepšie je, ak si človek môže ohmatať, vyskúšať dom, ktorý sa mu páči. Práve preto sme usporiadali obhliadku krtkodomu. Nemusíte sa spoliehať na pravdivosť mýtov o domoch krytých zemou. Príďte sa sami presvedčiť.  

 

Mýtus č.1

V krtkodome bude tma, lebo má okná len na jednu stranu.

Pravdou je, že mať všetky okná na juho-východ, juh či juho-západ znamená 4-násobne viac svetla ako keď máte okná na severnú stranu. Na obhliadke zažijete slnkom zaliaty dom. Ani si neuvedomíte, akú máte nad sebou strechu.

 

Mýtus č.2

V dome krytom zemou bude vlhko, lebo nie je vetraný.

Základnou požiadavkou na pohodu v domoch je dostatok čerstvého vzduchu. V krtkodome na čerstvý vzduch dávame veľký dôraz. Ani vám sa nepozdáva byť závislí od dodávky elektriny ako je tomu v prípade rekuperácie? Vyladili sme pre vás systém pasívneho odvetrania. Na obhliadke zistíte, že aj keď bude na vašej rodinnej oslave naraz 8 či 10, čerstvý vzduch bude vždy zaistený. Pohodlne a bez zásahu človeka.

 

Mýtus č.3

V dome krytom zemou bude vlhko. Zem je predsa vlhká.

Áno, vlhkosť v dome je nežiaduca. Vidno to hlavne na starších domoch, ktoré majú slabú hydroizoláciu, alebo nemajú žiadnu. Vlhkých stien sa len ťažko zbavíte. Preto používame v krtkodome hydroizoláciu proti tlakovej vode, navyše samo-opraviteľnú. Aby ste mali vždy hlavu v suchu a nohy v teple.

 

Čo sa záujemcom rátalo na obhliadke krtkodomu?

Je nám zrejmé, že každý z vás je individuálny a má individuálne požiadavky na dizajn. Preto sa pri obhliadke jedného krtkodomu naživo záujemci poprechádzali po ďalších dvoch návrhoch krtkodomov vo virtuálnej realite. Zistili tak, že si nájdu medzi krtkodomami svojho favorita po dizajnovej stránke aj po stránke dispozičnej.

 

Aby sme naplnili hlad po informáciách, máme hodinu otázok a odpovedí. Môžete sa spýtať, čo vám leží na srdci. Radi sa s vami podelíme o skúsenosti a odporúčania.

 

Záujemci sa tiež dozvedeli, že spolupracujeme s architektami z rôznych kútov Slovenska a Čiech. Vieme, že každý architekt má svoj rukopis. Môžete si vybrať architekta najbližšieho adresou, alebo so srdcu blízkym rukopisom.

 

Prejdená vzdialenosť za obhliadkou krtkodomu za osobnú skúsenosť istotne stojí.

Po obhliadke a osobnej skúsenosti sa človek vie hneď lepšie rozhodnúť. Ak zvažujete štýl pasívneho bývania v súlade s prírodnými princípmi alebo chcete rozumne využiť váš svahovitý pozemok s nádherným výhľadom, príďte na obhliadku. Pretože je lepšie raz zažiť, ako 100-krát vidieť (na webe).

 

Zistite aktuálne termíny – obhliadka krtkodomu.

Alebo nám pošlite mail a vyhovujúcu lokalitu a dozviete sa medzi prvými o najbližšej obhliadke. 

 

Obhliadka krtkodomu v Rohožníku pre tých, čo chcú vidieť trvácnosť. Použité sú základné materiály, drevo, hlina, tehla, betón. Materiály overené tradíciou ľudstva. Krtkodom Rohožník na fotkách. 

Krtkodom Nové Mesto nad Váhom. O tomto dome sa majiteľ od začiatku do konca vyjadruje, že chce dokonalý dom. 

Krtkodom Trenčín je tvorený ako dvojgeneračný s možnosťou dodatočného prepojenia, no napriek tomu stavebne aj administratívne oddelený. 

 

Vyjadrenie záujemcov z obhliadky v Suchej nad Parnou:

Čo sa Vám najviac (najmenej) páčilo?

odborný výklad p. Pribilu, možnosť si pozrieť interiér domu “naživo” – najviac; výber krtkodomu – najmenej

………….

Najviac: Kvalita informácii; Najmenej: Krtkodom bol len “polovičný”

………….

Vyjadrenie záujemcov z obhliadka krtkodomu v Úpore:

Čo sa Vám najviac (najmenej) páčilo?

Samozrejme dom, ale aj veľmi dobrá prezentácia a veľmi milá rodina. Skvelá akcia.

………….

Možnosť rozprávať sa s domácimi – skúsenosti, dojmy.