fbpx

O NÁS

Na Krtkodome neustále pracuje celý tím odborníkov, architektov, dizajnérov, i samotných realizátorov. Za projektom Krtkodomu sú roky vývoja a zlepšovania po dizajnovej aj technologickej stránke. Priebežne testujeme nové technológie a postupy a posúvame tak projekty pre rodinné domy v prírode Krtkodom stále dopredu. Vďaka tomu sme lídrom na trhu v oblasti výstavby pasívnych a energeticky sebestačných domov so zelenou strechou. Vyberte si naše skvelé bývanie aj vy.

KDE SME ZAČÍNALI A KDE SME DNES

Krtkodom sa zrodil ako vízia oslobodenia od platieb za energie a túžba bývať v obklopení prírody. Prioritou bol aj ekologický rozmer, teda aby sa čo najviac eliminovala uhlíková stopa. Prvý dom bol postavený v Rohožníku v roku 2010 samotným zakladateľom Martinom Pribilom. Dnes sme už tímom ľudí, ktorí na koncepte Krtkodomu denno-denne pracujú.

SLOVAMI ZAKLADATEĽA

„Prvý projekt Krtkodomu v roku 2010 mal developerský charakter, všetko v našej réžii. Zadĺžil som seba aj rodinu, tak veľmi som veril myšlienke Krtkodomu.

Dnes sme tímom ľudí, viacerí s PhD. titulom. Robíme si vlastný výskum, prinášame zjednodušenia a krajšie detaily, vyvíjame systém vhodný aj pre svojpomocnú výstavbu, pomáhame plniť sen o bývaní aj ďalším ľuďom.“

Martin Pribila, zakladateľ konceptu Krtkodom

VÍZIA

Našou úlohou je prinášať a budovať domy, ktoré nebudú tomuto svetu škodiť, ale budú v súlade s prírodou, ktorá je našim najväčším učiteľom. Prebrali sme od nej množstvo princípov, ktoré sa vyvíjali milióny rokov a sú overené. Sme radi, že sme mohli na Slovensko priniesť túto inovatívnu myšlienku, ako prví. Našim cieľom je ponúknuť vám svetovú jednotku v ekologickej výstavbe, pretože veríme, že sa nám všetkým môže v ekologických výstavbách bývať krajšie, ale hlavne zdravšie.

Spoločne vytvárame domovy, kde môžete mať minimum starostí. Krtkodom sa neprehreje, nepodchladí, neodfúkne mu strechu a nezaplaví ho voda. Nepotrebuje klimatizáciu v lete, ani obrovské náklady na vykurovanie v zime. Energeticky pasívny dom a vlastná výroba elektrickej energie, zabezpečí pokoj na duši a príjemné bývanie.

ČO VŠETKO DOKÁŽE TÍM KRTKODOM

Náš tím je flexibilný a dokáže zastrešiť oveľa viac, než len návrh projektu.

Vieme pre vás zhodnotiť vhodnosť pozemku, vyhotoviť štúdiu, navrhnúť interiér, zrealizovať výstavbu, vyriešiť sebestačnosť v oblasti vody a elektriny, permakultúru či okrasnú záhradu.

KRTKODOM VO SVETE

Angažujeme sa na Slovensku, v Čechách, Rakúsku a Maďarsku.

V blízkej budúcnosti sa chystáme expandovať do Poľska, Nemecka, Talianska, Chorvátska a Slovinska.