fbpx
In: Design and Build, Ecology, KRTKODOM

Granty z nového fondu s názvom Bezos Earth Fund sa začnú tento rok v lete.

Generálny riaditeľ Amazonu Jeff Bezos prisľúbil 10 miliárd dolárov na odolávanie klimatickým zmenám, v novom fonde s názvom Bezos Earth Fund,  podľa príspevku na Instagrame.

 

 Zdroj: https://interestingengineering.com/jeff-bezos-pledges-10-billion-to-slow-climate-change?fbclid=IwAR2ookjyrP1GFcRTv_2kmc5g4UwIjr4R6ATTHUtzraNfgxyVusioYvy0uT0

Bezos sa zaväzuje bojovať proti klimatickým zmenám

Bezos oznámil nový fond vo výške 10 miliónov dolárov prostredníctvom príspevku na instagrame. Amazon odvtedy potvrdil, že fond je skutočná dohoda, podľa  The Verge .

V príspevku Bezos uviedol, že peniaze budú financovať vedcov ,  aktivistov ,  mimovládne organizácie a „akékoľvek úsilie, ktoré ponúka skutočnú možnosť“, aby pomohli chrániť Zem pred dopadmi zmeny klímy.

„Môžeme zachrániť Zem,“ povedal Bezos. „Podnikne kolektívne kroky od veľkých spoločností, malých spoločností, národných štátov, globálnych organizácií a jednotlivcov.“

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ďalšie podrobnosti o tom, prečo Bezos zdieľal správy na Instagrame. Zatiaľ však nie je jasné, aké ustanovenia sa budú vzťahovať na prípadných žiadateľov.

Bezosovský fond Zeme v kontexte

Celková trhová hodnota spoločnosti Bezos je zhruba 130 miliárd dolárov , čo znamená, že jeho filantropický záväzok vo výške 10 miliárd dolárov je iba približne 7,7% z jeho čistej hodnoty .

Bezos je tiež generálnym riaditeľom Amazonu, a preto je zaujímavé poznamenať, že celkový záväzok Bezos Earth Fund je rovnaká hodnota ako americká vojenská zmluva so spoločnosťou Microsoft – nedávno zastavená na základe súdneho príkazu – na príkaz Amazonu.

„Zmena podnebia je najväčšou hrozbou pre našu planétu,“ povedal Bezos. „Chcem spolu s ostatnými spolupracovať na znásobení známych spôsobov skúmania nových spôsobov boja proti ničivému dopadu zmeny klímy na túto planétu, ktorú zdieľame všetci.“

Aj keď Bezos nebol taký historicky vokálny ako ďalší technickí miliardári so záujmom o filantropiu, v roku 2018 však spustil sieť bezplatných neziskových predškolských zariadení, ktorá sa má vybudovať v komunitách s nízkymi príjmami.

V roku 2017 spoločnosť Bezos otvorila anketu o filantropických nápadoch schopných pomôcť ľuďom v núdzi v blízkej budúcnosti.