In: KRTKODOM

Prinášame vám tie najzaujímavejšie výhody ekologického bývania, ktoré vyhľadáva čoraz viac ľudí.  

Existuje päť hlavných výhod pre život v ekologickom dome a to všetko od lepšej návratnosti investícií k pozitívnemu vplyvu na životné prostredie:

  • zdravšie domáce prostredie prostredníctvom zlepšenej kvality vzduchu v interiéri
  • pohodlnejší dom v dôsledku menších teplotných zmien
  • návratnosť investícií prostredníctvom úspor energie a nižších nákladov na údržbu
  • pozitívny vplyv na životné prostredie
  • zníženie využívania prírodných zdrojov

Použitie obnoviteľných zdrojov energie znižuje našu závislosť od fosílnych palív a iných vyčerpávajúcich sa zdrojov. Recyklovateľnosť materiálov znižuje negatívne emisie na životné prostredie.

Zelené eko domy využívajú netoxické materiály. Viac ako 90% emisií skleníkových plynov pochádza zo spaľovania fosílnych palív! Takéto spaľovanie vytvára aj iné látky znečisťujúce ovzdušie. K dispozícii sú aj čistejšie ventilačné systémy v ekologických domoch. Vzduch je tak čistejší. Namiesto recyklácie vyčerpaného vnútorného vzduchu je čerstvý vonkajší vzduch nepretržite prenesený do domácnosti a podporuje zdravšie vnútorné prostredie.

Eko znamená lepšiu izoláciu, tesné vedenie, zabezpečené dvere a okná, efektívne vykurovanie a chladenie, efektívne osvetlenie a spotrebiče.

Eko predstavuje batérie a sprchové hlavice s nízkym prietokom, dvojité splachovacie toalety, účinné zavlažovacie systémy a riadenie dažďovej vody na mieste. Aj toto všetko vedie k nižším účtom za vodu.

Ekologické bývanie pre vás znamená kvalitnú budovu, ktorá trvá dlhšie ako porovnateľný produkt. Časom ušetríte náklady na údržbu a náhradu.

Zdroj foto: www.iqenergy.cz, www.inhabitat.com